Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7 – powrót kociej sagi

Gąsek to młody członek Klanu Pioruna, który otrzymał od losu niezwykły dar – dar widzenia i komunikowania się na jawie ze zmarłymi kotami. Jednak nie każda moc przynosi radość oraz chwałę – Gąsek nękany jest przez umarłe duchy oraz przepowiednie przyszłości, które nie pozwalają mu normalnie funkcjonować, a pozostałe koty klanu widzą w nim jedynie zagrożenie. Czy kociak poradzi sobie z niezwykłym darem? Kolejna część kultowej sagi autorstwa Erin Hunter “Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7” kryje jeszcze więcej tajemnic oraz przygód niezwykłego stada.

Wojownicy “Przekleństwo Gęsiego Pióra” – kolejny tom słynnej kociej sagi

Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. to siódmy już tom kultowej sagi fantasy opowiadającej o przygodach stada dzikich kotów zamieszkującego puszczę. Tym razem opowieść skupia się na postaci Gąska – kociaka, który posiada magiczny dar widzenia i komunikowania się ze zmarłymi kotami. Gąsek w wieku czterech księżyców zostaje oddany pod opiekę Obłocznej Jagody, medyczki Klanu Pioruna, gdzie odkrywa swoją niezwykłą moc, a co za tym idzie – swoje największe przekleństwo. Czy kociak dostrzeże w swoim darze choć niewielkie błogosławieństwo? A może mroczne wizje całkowicie zawładną Gąskiem i doprowadzą kota do szaleństwa?

Wojownicy, czyli fantasy z kocim klanem w roli głównej

Wojownicy to jedna z najpopularniejszych sag fantasy ze zwierzętami w roli głównej. Opowiada ona historię pięciu kocich klanów – klanu Pioruna, Rzeki, Wiatru, Cienia oraz Nieba żyjących dziko w pełnym przygód lesie. Zwierzęta te tworzą wspólnoty, a każdy kot posiada inną rolę w stadzie – od medyków, wojowników aż do przywódcy i jego zastępców. Klany wierzą również w życie po śmierci pod postacią Klanu Gwiazdy (odpowiednik chrześcijańskiego nieba) oraz Mrocznej Puszczy, gdzie trafiają zdrajcy i zabójcy. Bohaterowie serii przeżywają niezwykłe przygody, poznając nowych przyjaciół oraz odkrywają odległe tereny – oczywiście wszystko w obrębie terytorium danego klanu.