Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7, czyli historia o tragicznym darze

Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7” to kontynuacja powszechnie znanej serii, autorstwa Erina Huntera. Opowieść przedstawia w sposób niezwykle kreatywny i nieszablonowy perypetie głównego bohatera, co w połączeniu ze sprawnym piórem, pozwoliło na stworzenie dzieła niemalże idealnego, w standardach swojego gatunku, czyli fantasy.

Przekleństwo Gęsiego Pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7 – fabuła

Jest to przede wszystkim opowieść o Gąsku, czyli kocie z Klanu Pioruna. Został on obdarowany mocą, która jeszcze nigdy nie została przez nikogo poznana. Objawia się ona w postaci widzenia oraz możliwości komunikacji ze zmarłymi kotami. Gąsek trafia pod opiekę Jagody Obłocznej, pełniącą funkcję pomocy medycznej w klanie. Jednak w pewnym momencie okazuje się, że wraz za darem podąża także przekleństwo. Nadnaturalne zdolności wydają się być natrętne, opanowanie ich częstotliwości jest zadaniem niemalże niemożliwym. Codzienne nękanie przez zmarłe koty staje się niezwykle wyniszczające. Czy kiedykolwiek uda mu się zapanować nad swoim darem? I czy jest wstanie wykorzystać go w dobrej wierze?

Przekleństwo gęsiego pióra. Wojownicy. Nowela. Tom 7 (nowele i opowiadania) – dla kogo

Jest to książka gatunku fantasy, która z pewnością zachęci do lektury miłośników tego typu historii, ale nie tylko. Narracja przebiega w sposób bardzo swobodny i lekki, pozwalając tym samym na utożsamienie się z głównym bohaterem oraz dokładne zrozumienie jego problemów i zmartwień, które napotyka. Nowe światło na całą historię narzucają także zdolności pisarskie autorek, pozwalając na stworzenie niezwykle ciekawych opisów wątków, nadając im podwójnego sensu, będącego ukrytą niespodzianką dla czytelnika.

 

Autorstwo książki przypisywane jest Erinowi Hunterowi, jednak za pseudonimem tym stoją 4 autorki, czyli Kate Cary, Cherith Baldry, Victoria Holmes i Tui Sutherland. Pod pseudonimem tym wydano do tej pory aż cztery cykle książek fantasy – “Wojownicy”, “Bravelands”, “Sfora” oraz “Seekers”.